Hizmetlerimiz

Uzun Dönem Loyalty Uygulamaları

Uzun dönem loyalty uygulamaları, normalde çok büyük hacimlerde alışveriş yapmayan ancak yıl boyunca belli bir miktarın üzerinde alım yapacak B2C müşteriler için düzenlenen loyalty programlarıdır.

Genellikle hedeflenen kitle daha düşük hacimlerde alışveriş yapan B ve C sınıfı müşterilerdir ve kampanya yıl boyunca devam eder. Müşteri, satın alım gerçekleştirdikçe puanları birikir ve sadakat programının kapsamında alabileceği hediye de daha anlamlı hale gelir. Biriktirdiği sadakat puanlarıyla promosyon ve hediye kataloğundan ürün seçerek hediyesini alır.

Bu kampanya modelinde, müşterinin seçim yapabileceği daha fazla hediye seçeneği vardır.

Uzun Dönem Loyalty Uygulamalarının Özellikleri

Müşterilerle uzun dönemli ilişki kurmayı sağlayan bu B2B veya B2C sadakat programı kampanyaları, satışların artırılması için kullanılmaktadır. Bu sayede firma, yıllık satış hedeflerine ulaşmada başarılı olur.

Eğer hedef kitle nihai kullanıcı(B2C) ise firmanın ürünlerini alışveriş yaptığı mağazaya soracak ve o mağazada ürünlerinizin bulunmasını sağlayacaktır. Kampanyanız satış kanalını(B2B) hedefliyorsa daha fazla puan kazanmak için sizin ürünlerinize raflarında yer verecektir. Her iki durumda da rakiplerinizin mağazaya girişinin önüne geçmiş ve pazar hakimiyetinizi genişletmiş olursunuz.

Uzun dönemli bir program olduğu için müşterilerin sadakati de uzun süreli olarak sağlanır. Daimi müşterileriniz kendilerini ayrıcalıklı hissederler ve bu markanıza bakışlarına olumlu katkıda bulunur. Müşteri ile firmanız arasındaki bağın artmasına ve iletişimin kuvvetlenmesine destek olur.

Uzun dönemli sadakat programlarının firmalara katkısı, şirket satışlarındaki istikrarı sağlamaya yardımcı olmasıdır. Bu sayede firmalar daha kolay planlama yapabilirler. Kısa dönemli kampanyalara göre daha uygun maliyetlidirler.

Neden Uzun Dönemli Uygulamalar Önemlidir?

Özellikle kriz dönemlerinde firmaların en çok ihtiyaç duydukları şey sadık müşterilerdir. Sadık, düzenli alışveriş yapan bayi yada son kullanıcı firmanın kriz dönemini kolay atlatmasına yardımcı olacaktır. Ayrıca sadık müşterinin, markanıza yeni müşteriler kazandırma potansiyeli de yüksektir.

Uzun dönemli sadakat programlarının bir diğer özelliği de firmalara müşteriler hakkında veri sağlama potansiyelidir. Günümüzde big data (büyük veri) firmaları diğerlerinden ayıran, şirket değerini artıran bir kavram haline geldi. Uzun dönemli sadakat programları ile hem müşterilerin alışveriş verileri toplanıp işlenerek daha fazla alışveriş yapmalarını sağlanılabilir, hem de bu veriler anonimleştirilerek satılabilir ve firma geliri artırılabilir. Her iki durumda da firmanın sadakat programı pek çok yönden maddi geri dönüşünü sağlamış olacaktır.

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişim Kurabilirsiniz

www.kurumsalemarket.com

www.eforgrup.com

 

Saygılarımızla

  Kurumsal E-Market, satış arttırıcı, tanıtıcı promosyon, sadakat programları, bundle promosyonları, ürün tedariği ve projelerinde kurumsal olarak 15 yıllık deneyimini kullanıp siz değerli müşterilerinin hizmetine sunarak iş odaklı, çözüm üreten, yenilikçi ve başarı odaklı bir iştiraktir.

  Daima marka bilinirliğinizi en üst seviyede tutmak ve müşteri portföyünüzü arttırarak devam ettirmek için sadakat programları üretiyoruz.

  ADRES

  Akçaburgaz Mah. 3088 Sk. No:18 Esenyurt/İstanbul

  TEL

  0212 438 05 57

  EMAIL

  info@kurumsalemarket.com

  Open chat
  Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?

  Webdesign-Agentur

  Seo Danışmanlığı