Hizmetlerimiz

Depolama ve Lojistik Hizmetleri

Depolama ve lojistik hizmetleri , bir ürünün son kullanıcıya ulaşma sürecini planlar. Zamanında ve hasarsız bir şekilde gerçekleşebilmesi için iyi planlanmış bir depolama yaparak sağlanabilir. Bazen depolama ve lojistik sürecinin kötü planlanması sonucu firmalar ciddi kayıplar yaşayabilmektedirler. Bu sürecin iyi planlanması ve profesyonel bir şekilde yürütülmesi gerekmektedir.

Efor Grup olarak sizlere firmanıza uygun depolama ve lojistik hizmetleri sunmaktayız. Sizin de böyle bir ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Depolama ve Lojistik Hizmetleri Nedir ?

Depolama bir ürünün tedarik sürecinin ardından belirli bir süreyle depolarda tutulması sürecidir. Bu süreçte teslim alma, kontrol etme, sayım yapma ve ürünün depodan çıkışını yapıp gönderileceği adrese sevk edilmesi gibi işlemler yapılmaktadır.

Depolama ürünlerin uzun süreler tutulduğu yerlerden ziyade depoyu bir geçiş noktası olarak görmek daha doğrudur. Yani depolamayı kısaca ürünlerin depoya gelip uygun bir şekilde giriş işlemlerinin yapılmasının ardından vakti geldiğinde çıkış işlemlerinin yapılarak sevk edilmesi olarak tanımlayabiliriz.

Bütün bu süreçlerin doğru ve profesyonel bir şekilde yapılmaması firmalar açısından ciddi problemler oluşturabilmektedir. Sonuç olarak süreçlerin doğru bir şekilde yürütülebilmesi için sistemli bir çalışma yapılması gerekmektedir.

Lojistik ise depolama süreçleri de dahil olmak üzere ürünlerin üretim öncesinden başlayarak son kullanıcıya teslimine kadar bütün süreci kapsayan bir kavramdır. Lojistik kavramı depolama, sevkiyat, paketleme gibi farklı süreçleri kapsamaktadır. Ayrıca aynı depolama kavramında olduğu gibi lojistik sürecinin doğru bir şekilde yürütülmemesi ciddi sıkıntılara yol açabilmektedir.

Depolamaya Neden İhtiyaç Duyarız?

Depolama geçmişten beri insanların ihtiyaç duyduğu bir kavramdır. Ayrıca eskiden depolamadaki amaç daha çok ürünlerin korunması ve saklanmasına yönelikti, günümüzde sadece bunlarla kalmamaktadır.

Günümüzde depolar ürünlerin korunması ve saklanması ile beraber ürünlerin lojistik süreçlerinde bize bilgi veren önemli merkezler haline gelmiştir. Bu yüzden depolama ciddi bir iş planı gerektiren bir süreç haline gelmiştir.

Depolama sürecinde yaşanabilecek aksaklıklar ciddi vakit kayıplarına neden olabilirler. Dolayısıyla günümüzdeki rekabet oranını düşündüğümüzde bu vakit kayıpları ciddi maliyetlere sebep olabilmektedirler.

Depolamadaki temel amaç ürünlerin depo ve dağıtım sürecinin kısa sürede ve en az hatayla yapılmasını Depolama izlenebilirlik sağlanması, yasal düzenlemelere daha kolay uyulabilmesinin sağlanması, lojistik sürecinde lokasyonlar arasındaki akışın zamanında sağlanması, ürün ve malzemelere erişmede kolaylık sağlaması gibi amaçlara hizmet edebilir.

Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşabilirsiniz

www.kurumsalemarket.com

www.eforgrup.com

Saygılarımızla

wepik-2022424-9568
Young man working at a warehouse with boxes
Portrait of successful businessman manager CEO holding tablet and walking through warehouse storage area looking towards shelves.
delivery man smiling and holding a cardboard box

  Kurumsal E-Market, satış arttırıcı, tanıtıcı promosyon, sadakat programları, bundle promosyonları, ürün tedariği ve projelerinde kurumsal olarak 15 yıllık deneyimini kullanıp siz değerli müşterilerinin hizmetine sunarak iş odaklı, çözüm üreten, yenilikçi ve başarı odaklı bir iştiraktir.

  Daima marka bilinirliğinizi en üst seviyede tutmak ve müşteri portföyünüzü arttırarak devam ettirmek için sadakat programları üretiyoruz.

  ADRES

  Akçaburgaz Mah. 3088 Sk. No:18 Esenyurt/İstanbul

  TEL

  0212 438 05 57

  EMAIL

  info@kurumsalemarket.com

  Open chat
  Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?

  Webdesign-Agentur

  Seo Danışmanlığı