Hizmetlerimiz

Kurumsal Tedarik Hizmetleri

Kurumsal Tedarik Hizmetleri Nedir ?

Ürünün imalatından başlayıp tüketiciye ulaşana dek geçirdiği sürece kurumsal tedarik hizmetleri denir. Aynı zamanda bu süreç içerisinde kullanılan teknoloji ve cihazların tamamını kapsamaktadır. Ürünün tüketiciye ulaşması ile ilgili lojistik faaliyetleri de dahil olmak üzere bu süreç birçok farklı değişkene bağlı bir bütündür. Sorunsuz ürün tedariki sağlanabilmesi için bu sürecin yönetimi oldukça önemlidir. Tedarik zinciri yönetimi, bu süreç içerisinde ortaya çıkan her türlü bilgisel sürecin yönetilmesi şeklinde açıklanabilir. Kurumsal market olma özelliği gösteren firmaların bu süreci doğru ve etkili bir şekilde yönetebiliyor olması müşteri memnuniyetini sağlaması, pazarda iyi bir yere sahip olması ve satışı işlemlerinin devamlılık sağlayabilmesi açısından oldukça önemlidir. Önem derecesi, firmadan firmaya değişmektedir. Bununla beraber bu süreç aslında ürün alış-verişinin can damarı olma niteliğindedir. Planlı şekilde tedarik zincirinin yönetiliyor olması da firmaya maliyetin düşürülmesi açısından olumlu etki sağlayacaktır. Planlı şekilde ürün tedarik süreci gerçekleştiği için, ham madde, kaynaklar doğru ve etkili şekilde kullanılacaktır.

Tedarik zinciri yönetimi, üreticileri, dağıtıcıları, toptancıları, perakendecileri ve son olarak da tüketiciyi etkileyen bir süreçtir. Büyük ya da küçük işletme olması fark etmeksizin kurumsal market olma özelliği gösteren tüm şirketler için bu sürecin sağlıklı bir şekilde yürütebiliyor olması gerekmektedir. Büyük firmalar, çok uluslu firmalar genellikle kurumsal tedarikçilerle çalışmaktadır.

Kurumsal Tedarik Hizmeti

Kurumsal tedarik hizmeti, tedarik zinciri yönetiminin yürütüldüğü bir hizmet şeklidir. Bu hizmet, firmalar açısından müşteri memnuniyetinin sağlanması ve pazarlama devamlılığı açısından dikkat edilip teftiş edilmesi gereken bir hizmet biçimidir. Bu hizmeti de alanında uzman ve deneyimli kurumsal tedarikçiler yürütüyor olmalıdır. Çünkü, bakılacak olduğunda bu da bir hizmet koludur. Firmalar kendi personelinin işi dışında zamanını ayırması yerine tamamen işle ilgilenen tedarikçi firması bulur. Böylece işlerini sistematik bir şekilde yönetir. Kurumsal tedarikçilerin, gelişime açık olması, sektörü takip etmesi güncel olabilme niteliği göstermesi açısından oldukça önemlidir. Piyasadaki değişiklikleri takip edip, bu değişikliklere adapte olabilen firma ile çalışmak her zaman sağlıklı olacaktır. Kurumsal tedarik hizmetlerinde bir diğer önemli nokta ise çözüm ve sonuç odaklı çalışıyor olmaktır. Karşılaşılan problemlerin, bu firmalar tarafından çözülmesi zaman tasarrufu açısından ve sağlıklı bir çalışma döngüsü içerisinde işlemlerin devam ettirilebilmesi için oldukça önem arz etmektedir.

Kurumsal market için hizmet veren kurumsal tedarikçiler, güvenilir bir hizmet sunuyor olmasının yanına üretim sürecini de göz önünde bulundurarak hızlı bir teslimat sağlamalıdır. Üretimin aksamaması ve pazarda gerilememek adına bu husus oldukça önemlidir. Bu iş, sorumluluk gerektirmektedir. Çalışılan firmanın bu sorumluluğun bilincinde hareket etmesi gerekir. Bununla birlikte doğru stratejiler belirleyerek yerinde ve doğru kararlar veriyor olması gerekmektedir. Kurumsal tedarikçilerin, ekip bilinciyle hareket etmesi, haberleşme ve iletişime önem vermesi, grup çalışmasının gerekliliklerinden biridir. Hızlı ve çözüm odaklı çalışma ortamı için ekip ruhu olmazsa olmazdır. Bunun yanında tedarikçilerin, günümüz çalışma stiline uygun bir biçimde teslimatlarını gerçekleştirmesi gerekir. Tedarik sağladığı firmanın geri bildirimlerine önem vermesi gerekmektedir. Bu geri bildirimler, olumlu yönde olabileceği gibi olumsuz nitelik de gösterebilmektedir. Tedarikçiler bu geri bildirimleri önemseyip çalışmalarını bu doğrultuda devam ettirmelidir. Bütün bu niteliklere uygun, maksimum fayda sağlayabilecek bir tedarikçi olan firmamız pazarda hizmetlerine devam etmektedir. Ayrıca müşteri memnuniyeti ve hızlı çalışma ilkeleri doğrultusunda sizlerle birlikte çalışmaktan mutluluk duyacağız.

Kurumsal Tedarik

Günümüzde çoğu firma tarafından, müşteri memnuniyetinin, hızlı, sorunsuz tedarik ve teslimat süreci ile kazanılabileceği kavranmıştır. Bu hususta dikkatli davranıp, gerekli çalışmaları yürüten firmaların pazarda öne çıktığı gözlemlenmiştir. Birçok işletme ve firma sahibi, bütün bunları göz önünde bulundurarak ihtiyaç duydukları ürünleri ve ham maddeleri kurumsal tedarikçilerden temin etmektedir. Bunun nedeni tedarik zinciri yönetiminin sistematik bir şekilde yürütülmesi isteğidir. Çünkü artık çoğu firma yöneticisi bilmektedir ki güçlü müşteri ilişkileri üretimin devamlılığını getiren müşteridir. Ayrıca rakiplerinden bir adım önde olmayı sağlayan ve satışların devamlılığını sağlayan en önemli etkendir. Bu noktada, kurumsal market üretmiş olduğu ürünü müşteriye ulaştırırken bu süreci sonuna kadar takip etmeli, maliyetlerin stabil tutulması veya düşürülmesi adına kaliteli bir süreç yaşanıyor olduğundan emin olmalıdır.

  Kurumsal E-Market, satış arttırıcı, tanıtıcı promosyon, sadakat programları, bundle promosyonları, ürün tedariği ve projelerinde kurumsal olarak 15 yıllık deneyimini kullanıp siz değerli müşterilerinin hizmetine sunarak iş odaklı, çözüm üreten, yenilikçi ve başarı odaklı bir iştiraktir.

  Daima marka bilinirliğinizi en üst seviyede tutmak ve müşteri portföyünüzü arttırarak devam ettirmek için sadakat programları üretiyoruz.

  ADRES

  Akçaburgaz Mah. 3088 Sk. No:18 Esenyurt/İstanbul

  TEL

  0212 438 05 57

  EMAIL

  [email protected]

  Open chat
  Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?

  Webdesign-Agentur

  Seo Danışmanlığı