Hizmetlerimiz

Personel Yan Hakları

Personel yan hakları uygulaması, şirketin çalışanları için yan hak olarak belirlediği miktarın, özel bir e-ticaret portalı aracılığıyla, hem işveren hem de işçi için daha avantajlı bir hale getirilerek uygulanmasıdır.

Şirkete özel tasarlanan, kapalı devre e-ticaret sitesinde bulunan kategorilerden, çalışanlar istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda seçim yapabilirler. Seçtikleri ürünleri de şirket tarafından hesaplarına tanımlanan puanla alabilirler.

Personel Yan Hak Uygulamalarının Çalışana Faydaları

Brüt maaş sistemiyle maaşları hesaplanan çalışanlar, yılın belli dönemlerinde farklı vergi dilimleri içerisine girerler. Bu vergi dilimi değişikliği de net maaşın yıl sonunda düşmesi anlamına gelir. Maaşa eklenecek ek ücretler personelin daha erken üst vergi dilimi grubuna geçmesine neden olabilir. Personelini ödüllendirmek isteyen işveren, istediği desteği bu nedenle veremeyebilir.

Personel yan hak uygulaması çalışması, personelin brüt maaşına müdahale etmeden onun için bir ödüllendirme sistemi kurmaya olanak tanır. İşveren, personeli için ayırdığı bütçeyi e-ticaret portalına aktarır ve personel de bir üst vergi dilimine girmeden ayrılan bütçeyi kullanma şansı yakalar.

E-ticaret portalındaki kategoriler belirlenirken de personelin görüşleri bir anket aracılığıyla öğrenilir. Bu anketin sonuçları doğrultusunda en çok talep edilen kategoriler portala eklenir. Çalışanlar da puanlarını faydalanırlarken önceden seçmiş oldukları kategorilerden seçim yapmış olurlar. Bu da sistemdeki ürünlerin çalışanlar için faydasını yükseltmiş ve amacına ulaştırmış olur.

Ayrıca portala dahil edilen kategorilerdeki ürünler tarafımızdan toptan olarak alındığı için personele de perakende fiyatının altında sunulmaktadır.

Personel Yan Hak Uygulamalarının İşverene Faydaları

Personelin üst vergi dilimine geçmesi sadece kendisi için olumsuz bir durum değildir. Bununla birlikte işveren için de SGK masraflarını artmasına neden olur. İşveren bu artışı telafi etmek için kendi kasasından ödün vermek zorunda kalır veya personelin kazancından kısar. Bununla birlikte durumdan kaçınmak için personel yan hak uygulamalarına şirket içinde yer verilebilmektedir. Buna ek maliyetlerin önüne geçilerek hem işveren hem de çalışan için kazançlı bir sitem oluşturulabilmektedir.

Personele portal aracılığıyla sunulan cazip fiyatların yanı sıra çalışanlar için şirket bağlılığını artırıcıdır. Ayrıca İşveren markasını güçlendirir. Kurumsal imaja da katkıda bulunmaktadır.

 

– İlginizi Çekebilecek Diğer Sayfalar –

Personel Prim Uygulamaları

Personel Biyot Çalışmaları

İndirimli Alışveriş Siteleri

  Kurumsal E-Market, satış arttırıcı, tanıtıcı promosyon, sadakat programları, bundle promosyonları, ürün tedariği ve projelerinde kurumsal olarak 15 yıllık deneyimini kullanıp siz değerli müşterilerinin hizmetine sunarak iş odaklı, çözüm üreten, yenilikçi ve başarı odaklı bir iştiraktir.

  Daima marka bilinirliğinizi en üst seviyede tutmak ve müşteri portföyünüzü arttırarak devam ettirmek için sadakat programları üretiyoruz.

  ADRES

  Akçaburgaz Mah. 3088 Sk. No:18 Esenyurt/İstanbul

  TEL

  0212 438 05 57

  EMAIL

  info@kurumsalemarket.com

  Open chat
  Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?

  Webdesign-Agentur

  Seo Danışmanlığı