Hediye Çeki Kampanyaları

A101 Hediye Çeki

A101 Hediye Çeki kampanyası Günümüzde 1000 i aşan şubesi ile bizlere hizmet vermektedir. Bu yüzden kurumsal firmaların çoğunlukla müşterilerine, bayilerine veya çalışanlarına yönelik olarak düzenlediği bir kampanya türüdür. Bu kampanya türünde genelde kurumsal firmalar çalışanlarına ve müşterilerilerine hediye çeki olarak sunmaktadır.

Bim Hediye Çeki

BİM Hediye Çeki kampanyası Geçmişten günümüze bizlere kaliteli ve ucuz ürünler sunmaktadır. Hediye çeklerin kullanımı kolay ve pratiktir. Bu yüzden kurumsal firmaların çoğunlukla çalışanlarına yönelik olarak düzenlediği bir kampanya türüdür. Bu kampanya genel olarak firmaların çalışanlarına ve müşterilerine hediye olarak sunulabilecek ürünlerin başında gelmektedir.

Şok Hediye Çeki

Şok Hediye Çeki kampanyası, ŞOK marketleri günümüzde birçok şubesi ve kendine özel ürünleri ile hizmet vermektedir. Hediye çekleri kullanımı istenilen tutarda yükleme yapıldığı için kurumsal firmaların çoğunlukla tercihi olmaktadır. Bu kampanyanın hedef kitlesi çalışanlar ve müşteriye yönelik olarak düzenlenen bir kampanya türüdür.

Boyner Hediye Çeki

BOYNER Hediye Çeki kampanyası, Boyner firması geçmişten günümüze bizlere kaliteli ürünler sunmaktadır. Fakat Boyner firması birçok ürün gamına sahip olduğu için alınacak hediye alma konusunda kişilerin kafa karışıklığını ortadan kaldırmak için boyner hediye kartı çıkarmıştır. Hediye alıcak kişi bunu beğenir mi?, bu renk olur mu? acaba bedeni doğru mu gibi soruları düşünmeden bu hediye çeki ile kendisini büyük bir yükten kurtarmaktadır. Bu sayede çeki hediye eden kişi zaman ve beğenme-beğenmeme kaygılarından uzaklaşmaka hediye çekini alan kişi ise ihtiyacına göre bir ürün alarak mutlu olmaktadır. Bu kampanya genel olarak firmaların çalışanlarına ve müşterilerine hediye olarak sunulabilecek ürünlerin başında gelmektedir.

Sarar Hediye Çeki

Sarar Hediye Kartı kampayası ile kişisel bazda avantajlı ve özel hizmetler sunarak, hediye kavramına yeni bir yaklaşım getirmekteyiz. Kurumsal Sarar Hediye Kartı  uygulaması ile kurumsal ölçekte alımlarda bulunan müşterilerimize avantajlı ve özel hizmetler sunarak klasik hediye kavramına yeni bir yaklaşım getiriyoruz. Kurumsal firmaların ve kamu kurumlarının promosyon ve ödüllendirme etkinliklerine ilişkin hediye kartı uygulamaları yapıyoruz.

Teknosa Hediye Çeki

Teknosa Hediye Çeki kampanyası ile Türkiye’nin 8 ilinde 196 mağazası ve tüm Türkiye’ye internet sitesi ve mobil uygulamaları ile hizmet veren uygun fiyat ve cazip proje ürünleriyle kurumsal ihtiyaçlarınıza, çalışanlarınıza ve müşterilerinize özel çözümler sunan ve firmanıza, çalışanlarınıza ve iş ortaklarınıza özel Teknosa Kurumsal Hediye Kartı sunmaktadır. Bu kart tüm TeknoSA mağazalarında geçerli olan kurumsal hediye kartlarıyla çalışanlarınızı, müşterilerinizi, veya iş ortaklarınızı yüzlerce ürünle buluşturarak memnuniyetlerini sağlayın.

Shell Hediye Çeki

SHELL Hediye Çeki kampanyası, SHELL’in ödeme metodu onlan Shell Pratik Kart sadece yakıt alımlarında geçerli olmak üzere, ödeme evresini pratik hale getiren bakiyeli bir hediye yakıt kartıdır. Kurumsal iş ortaklarınıza, distribütörlerinize ve/veya bayilerinize dönemsel yakıt alımı ihtiyacınızı karşılamak amacıyla bakiye yüklü olarak verilen şifresiz bir karttır.

Opet Hediye Çeki

Opet Yakıt Kartı Kampanyası, OPET firmaların kendilerine ait ya da tedarikçisi olan firmalara hediye olarak verilen ve verimlilik amaçlı bir sistem olup 2005 yılında uygulanmaya başlanmıştır. Bu kampanyayı kurumsal firmaların çoğunlukla müşterilerine, bayilerine yönelik olarak düzenlediği bir kampanya türüdür. Bu kampanya türünde genelde kurumsal firmalar bayilerinin veya müşterilerinin satın aldığı ürünler veya hizmetler karşılığında yine belirli ürünlerde veya hizmetlerde kullanabileceği bir kart olarak vermektedir.

BP Hediye Çeki

BP Hediye Kart kampanyası ile kaliteli akaryakıt kullanmanın ve birçok BP istasyonundan faydalanmanın sağlayan Bp hediye kartı birçok ayrıcalığa sahiptir. Bu Hediye Kart ile yapacağınız her BP akaryakıt ve BP Otogaz alışverişinizde size özel arıcalığa sahip olacaksınız. Bu kampanya türünde genelde kurumsal firmalar müşterilerilerin ve bayilerin satın aldığı ürünler veya hizmetler karşılığında yine belirli ürünlerde kullanabileceği bir kart olarak verilmektedir.

Hediye Çekleri Kampanyaları

Hediye Çekleri Kampanyaları Nedir?

Bu kampanyaları kurumsal firmaların çoğunlukla müşterilerine, bayilerine veya çalışanlarına yönelik olarak düzenlediği bir kampanya türüdür. Bu kampanya türünde genelde kurumsal firmalar müşterilerinin satın aldığı ürünler veya hizmetler karşılığında yine belirli ürünlerde veya hizmetlerde kullanabileceği bir çek olarak verilmesidir.

Hediye Çeklerinin Firmaya Yararı

Bu çek karşılığında müşteriler ürünleri veya hizmetleri aldıklarında karşılığında bir bedel ödemedikleri veya daha az bedel ödedikleri için öncelikle müşteri memnuniyeti sağlanmış olur. Aynı zamanda müşteriye daha fazla ürün veya hizmet satan firma müşteride kendi firmasına karşı bir alışveriş alışkanlığı kazandırmış olur. Bu çekler sayesinde aynı yerden daha fazla alışveriş yapmış olan müşteri bir sonraki alışverişinde de bu firmayı tercih etmesi muhtemeldir.

Diğer yandan bu çeklerin teşvik edici yönü oldukça kuvvetlidir. Çünkü müşteri alacağı ürün veya hizmet karşılığında bedelsiz olarak daha fazla ürün veya hizmet alabileceğini bilir. Böylece rekabet oranı yüksek olan sektörlerde diğer firmalar arasında daha öncelikli tercih edilmesi muhtemeldir. Müşteri bakış açısından bakarsak alabileceği herhangi bir ürünü veya hizmeti bu tarz bir hediye çeki kampanyası yapan firmadan almak oldukça teşvik edici bir durumdur.

Peki Bu Kampanyalar Ne Şekilde Olmaktadır?

Hediye çeki kampanyaları firmalar tarafından farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Bazı firmalar bu çekler karşılığında çeke yazılmış olan indirim miktarıyla fiyat düzenlemeleri yapıyor. Yani müşterinin aldığı ürün veya hizmet karşılığında verilen çeklerin üzerinde %20,%50,%70 gibi indirim oranları yazmaktadır. Belirlenmiş ürünlerde bu indirim oranları kullanılır. Müşteri bu belirlenmiş ürünlerden birini seçip almak istediğinde kendisine verilmiş olan çeki kullanarak çekin üzerinde yazan oranda indirim alır. Böylece müşteri almak istediğini ürünü indirimli bir şekilde almış olurlar. Bu firma müşteri memnuniyetini sağlamak ve sadık müşteri oluşturmak yolunda güzel bir adım atmış olur.

Bazı firmalar ise hediye çeki kampanyalarında farklı bir yöntemler kullanabilmektedir. Bu çeklerde indirim oranı vermek yerine bir ürünü tamamen bedelsiz bir şekilde veren firmalarda bulunabilmektedir. Örnek vermek gerekirse bazı firmalar ürünlerini satın alan müşterilerine belirli yerlerde kullanabilecekleri yemek çekleri verebilmektedirler. Bu hediye çeki kampanyasını gören müşteriler yemek için harcayacakları parayı düşünürler. Bu kampanyayı yapan firmayı tercih etmek onlar için teşvik edici olacaktır. Yani müşteri hem alışverişini yapıp ihtiyacını giderecek hem de yemeğe harcayacağı para cebinde kalacaktır.

Bir başka hediye çeki kampanyası türü direkt olarak bir miktar belirterek müşteriye harcayabileceği çek sunmaktır. Bu kampanyayı açıklarsak müşteriye aldığı ürün veya hizmet karşılığında verilen çekte harcayabileceği belirli miktar yazmaktadır. Yani diğerlerinden farklı olarak direkt olarak harcanabilecek 10TL,20TL,100TL gibi miktarlar olabilmektedir. Bu miktarlar bazen indirim oranı çeklerinde olduğu gibi belirli ürünler veya hizmetlerde kullanılabilir. Bazen de kısıtlama olmaksızın müşterinin alacağı her üründe kullanılabilmektedir. Olaya müşteri açısından baktığımızda en teşvik edici hediye çeki kampanyası yöntemi muhtemelen budur.

Neden?

Neden diye sorarsak, özellikle kısıtlama olmadan her üründe kullanabilen hediye çeklerine müşteri psikolojisi açısından bakalım. Önceden belirlenen bir ürün veya hizmet yerine direkt olarak kendi seçebilmektedir. Müşterinin beğendiği ürünü, karşılığında bir bedel ödemeden almak oldukça teşvik eder. Bu hediye çeki kampanyasının uygulanması özellikle marketlerde oldukça sık kullanılmaktadır. Bazı kurumsal firmalar müşterilerine, çalışanlarına veya bayilerine anlaşmalı marketlerde geçerli çek verirler. Bu hediye çekleri marketteki bütün ürünlerde geçerli olur. Bunun sonucunda firma müşterisini, bayisini veya çalışanını memnun etmiş ve firmaya olan sadakatini arttırmış olur.

Çalışanlar Açısından Hediye Çekleri Kampanyası

Hediye çeki kampanyaları müşteri ve bayiler dışında çalışanlar içinde teşvik edici ve çalışma azmini artırabilen bir kampanya türüdür. Bu kampanya türünün çalışanlar açısından uygulanması farklı şekillerde olabilmektedir. Bazı firmalar belirli dönemlerde herhangi bir koşul olmadan bu çekleri çalışanlarına verebilmektedirler. Bazı firmalar ise personel ödüllendirme ve takdir yöntemi olarak bu çekleri çalışanlarına verebilmektedirler. Örneğin bir firmanın hedeflediği duruma ulaşmadığını varsayalım. Çalışanlarına verebileceği hediye çekleri çalışanlar için firmayı hedeflerine ulaştırması açısından teşvik edici bir yöntem olacaktır.

Sonuç olarak hediye çeki kampanyaları firmaların müşterilerine, bayilerine ve çalışanlarına hem önemli bir teşviktir. Çalışanların, müşterilerin ve bayilerin firmaya olan sadakatini arttırmış oluyor.

Efor Grup ve hediye çeki kampanyalarınızda sizlere sunmuş olduğumuz hizmetler hakkında bilgi için bize ulaşın.

 

– İlginizi Çekebilecek Diğer Sayfalar –

İndirimli Alışveriş Siteleri

Personel Ödül Uygulamaları

Kısa Dönem Kampanyalar

  Kurumsal E-Market, satış arttırıcı, tanıtıcı promosyon, sadakat programları, bundle promosyonları, ürün tedariği ve projelerinde kurumsal olarak 15 yıllık deneyimini kullanıp siz değerli müşterilerinin hizmetine sunarak iş odaklı, çözüm üreten, yenilikçi ve başarı odaklı bir iştiraktir.

  Daima marka bilinirliğinizi en üst seviyede tutmak ve müşteri portföyünüzü arttırarak devam ettirmek için sadakat programları üretiyoruz.

  ADRES

  Akçaburgaz Mah. 3088 Sk. No:18 Esenyurt/İstanbul

  TEL

  0212 438 05 57

  EMAIL

  info@kurumsalemarket.com

  Open chat
  Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?

  Webdesign-Agentur

  Seo Danışmanlığı