Hizmetlerimiz

Hediye Çekleri Portalı

Hediye çekleri portalı kurumsal firmaların çoğunlukla müşterilerine, bayilerine veya çalışanlarına yönelik olarak düzenlediği bir kampanya türüdür. Bu kampanya türünde genelde kurumsal firmalar müşterilerinin satın aldığı ürünler veya hizmetler karşılığında yine belirli ürünlerde veya hizmetlerde kullanabileceği bir çek olarak verilmesidir.

Hediye Çekleri Portalının Firmaya Yararı

Bu çek karşılığında müşteriler ürünleri veya hizmetleri aldıklarında karşılığında bir bedel ödemezler. Veya daha az bedel ödedikleri için öncelikle müşteri memnuniyeti sağlanır. Aynı zamanda müşteriye daha fazla ürün veya hizmet satan firma müşteride alışveriş alışkanlığı kazandırmış olur. Bu çekler sayesinde aynı yerden daha fazla alışveriş yapmış olan müşteri bir sonraki alışverişinde de bu firmayı tercih etmesi muhtemeldir.

Diğer yandan bu çeklerin teşvik edici yönü oldukça kuvvetlidir. Çünkü müşteri alacağı ürün, hizmet karşılığında bedelsiz olarak daha fazla ürün veya hizmet alabileceğini bilir. Bununla birlikte rekabet oranı yüksek olan sektörlerde diğer firmalar arasında daha öncelikli tercih edilmesi muhtemeldir. Müşteri açısından alabileceği herhangi bir ürünü hediye çeki kampanyası yapan firmadan almak teşvik edici olur.

Peki Bu Kampanyalar Ne Şekilde Olmaktadır?

Hediye çeki portalı firmalar tarafından farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Bazı firmalar bu çekler karşılığında çeke yazılmış olan indirim miktarına göre fiyat düzenlemeleri yaparlar. Yani müşterinin aldığı ürün veya hizmet karşılığında verilen çeklerin üzerinde %20,%50,%70 gibi indirim oranları yazmaktadır. Bu indirim oranları genellikle belirlenmiş ürünlerde kullanılabilir. Müşteri bu belirlenmiş ürünlerden birini seçip almak istediğinde kendisine verilmiş olan çeki kullanarak çekin üzerinde yazan oranda indirim almış olur. Böylece müşteri almak istediğini ürünü indirimli bir şekilde almış olur. Firma müşteri memnuniyetini sağlamak ve sadık müşteri oluşturmak yolunda güzel bir adım atmış olur.

Bazı firmalar ise hediye çeki portalında farklı bir yöntemler kullanabilmektedir. Mesela bu çeklerde indirim vermek yerine ürünü veya hizmeti tamamen bedelsiz şekilde veren firmalarda bulunabilmektedir. Bunlara örnek vermek gerekirse bazı firmalar kendi ürün veya hizmetini satın alan müşterilerine belirli yerlerde kullanabilecekleri ücretsiz yemek çekleri verebilmektedirler. Bu hediye çeki kampanyasını gören müşteriler yemek için harcayacakları parayı düşündüklerinde bu kampanyayı yapan firmayı tercih etmek onlar için teşvik edici olacaktır. Yani müşteri hem alışverişini yapıp ihtiyacını giderecek hem de yemeğe harcayacağı para cebinde kalacaktır.

Bir başka hediye çeki kampanyası türü ise direkt olarak miktar belirterek müşteriye harcayabileceği çek sunmaktır. Bu kampanya türünü açıklarsak müşteriye aldığı bir hizmet karşılığında verilen çekte harcayabileceği belirli miktar yazmaktadır. Yani diğerlerinden farklı olarak direkt olarak harcanabilen 10TL,20TL,100TL gibi miktarlar olabilmektedir. Bu miktarlar bazen indirim oranı çeklerinde olduğu gibi belirli ürünler veya hizmetlerde kullanılabilmektedir. Bazen de kısıtlama olmaksızın müşterinin alacağı her üründe kullanılabilmektedir.

Olaya müşteri açısından baktığımızda en teşvik edici hediye çeki portalı yöntemi muhtemelen budur. Nedeni ise özellikle kısıtlama olmadan her üründe kullanabilen hediye çeklerine müşteri psikolojisi açısından önemlidir. Önceden belirlenmiş ürün veya hizmet yerine direkt kendi seçtiği, beğendiği ürünü bedelsiz almak teşvik edicidir. Bu hediye çeki kampanyasının uygulanması özellikle marketlerde oldukça sık kullanılmaktadır. Bazı kurumsal firmalar müşterilerine, çalışanlarına veya bayilerine anlaşmalı marketlerde geçerli olmak üzere çek verir. Bu hediye çekleri marketteki bütün ürünlerde geçerli olabilmektedir. Bunun sonucunda firma müşterisini, bayisini veya çalışanını memnun etmiş ve firmaya olan sadakatini arttırmış olur.

 

Çalışanlar Açısından Hediye Çeki Portalı

Hediye çeki portalı müşteri ve bayiler dışında çalışanlar içinde teşvik edici ve çalışma azmini artırabilen bir kampanya türüdür. Bu kampanya türünün çalışanlar açısından uygulanması farklı şekillerde olabilmektedir. Bazı firmalar belirli dönemlerde herhangi bir koşul olmadan bu çekleri çalışanlarına verirlerken bazı firmalar ise personel ödüllendirme ve takdir yöntemi olarak bu çekleri çalışanlarına verebilmektedirler. Örneğin bir firmanın hedeflediği duruma ulaşılması takdirde çalışanlarına verebileceği hediye çekleri çalışanlar için firmayı hedeflerine ulaştırması açısından teşvik edici bir yöntem olacaktır.

Sonuç olarak hediye çeki kampanyaları firmaların müşterilerine, bayilerine ve çalışanlarına hem önemli bir teşvik verir. Hem de çalışanların, müşterilerin ve bayilerin firmaya olan sadakatini arttırmış oluyor.

Efor Grup olarak hediye çeki kampanyalarınız da sizlere sunduğumuz hizmetler hakkında bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

www.kurumsalemarket.com

www.eforgrup.com

Saygılarımızla

  Kurumsal E-Market, satış arttırıcı, tanıtıcı promosyon, sadakat programları, bundle promosyonları, ürün tedariği ve projelerinde kurumsal olarak 15 yıllık deneyimini kullanıp siz değerli müşterilerinin hizmetine sunarak iş odaklı, çözüm üreten, yenilikçi ve başarı odaklı bir iştiraktir.

  Daima marka bilinirliğinizi en üst seviyede tutmak ve müşteri portföyünüzü arttırarak devam ettirmek için sadakat programları üretiyoruz.

  ADRES

  Akçaburgaz Mah. 3088 Sk. No:18 Esenyurt/İstanbul

  TEL

  0212 438 05 57

  EMAIL

  info@kurumsalemarket.com

  Open chat
  Merhaba nasıl yardımcı olabilirim?

  Webdesign-Agentur

  Seo Danışmanlığı